HAKKIMDA

İzmir 1962 doğumluyum. İzmir Buca Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Politika ve Çalışma Yönetimi bölümünden mezunum. 1983’te bir bankada çalışmaya başladım. 1984 yılında İstanbul’a yerleştim.

1996’da bankacılık sektöründen ayrıldım ve ilk kez anne oldum. İki yıl sonra ikinci kez anneydim 🙂

2000 yılında turizm sektöründe çalışmaya başladım. 2005 yılında Kuantum Düşünce Tekniği ve NLP eğitimimi tamamladım. 2005-2007 arasında kendimi tanımayla ilgili pek çok kişisel gelişim ve farkındalık eğitimine katıldım. Rüyaları anlama ve yorumlamaya dair hala süren ilgim de o dönemde başladı ve rüya günlüğü tutma alışkanlığım, Işık Elçi aracılığıyla hayatıma girdi.  Bu arada turizm sektöründen ayrılarak Kurumsal Yönetim Derecelendirme uzmanı olarak çalışmaya başladım. 

2008 yılında Diba Ayten Yılmaz ile kendi bireysel regresyon çalışmamı yaptıktan sonra eğitimini aldım. 2012 yılından bu yana profesyonel regresyon terapistiyim. Regresyon terapisi ile ilgili akademik çalışmaları sürdüren ve etik kuralları belirleyen EARTh ve SRTA‘nın profesyonel üyelerindenim. Yine Diba’dan Hayatlararası Regresyon eğitimini aldım. Bu konudaki öğrenciliğim devam ediyor.

2012’de Sibirya Kurt şamanlarından Cenk Sertdemir ve bir grup arkadaşımızla Tuva Cumhuriyeti topraklarında şaman geleneklerine ve yaşamın sade, basit ve doğal haliyle algılanıp yaşandığına tanık olduk. Atalarımızla köklerimizi buluşturarak, gökle yer arasında var olan her şeyle de bütünleşmenin, daha doğrusu bütün olduğumuzu bir kez daha fark etmenin gücü içimize yerleşti. Bir başka şamanik-kozmik tanışmamız da Ayşe Nilgün Arıt ile 😉 

İskender Savaşır ile 2 yıl boyunca bir grup olarak Rüyaların Psikanalitik Yorumlama çalışmalarına katıldım.

Ruhumunseyirdefterine yazılarımla not düşüyorum. SRTA kurucusu Andy Tomlinson’ın editörlüğünü yaptığı Transforming The Eternal Soul ( Ebedi Ruhu Dönüştürmek ) isimli kitabı İngilizceden Türkçeye çevirdim. Sık sık yurt içi ve dışında Regresyon Terapisi ile ilgili toplantı ve eğitim programlarına katılıyorum. 

Son olarak Recall Healing eğitimi ve bu sayede tanıştığım German New Medicine (GNM- Alman Yeni Tıbbı) çalışmalarını sürdürüyorum. Hayat boyu öğrenme hevesimle 2018 yılında AÖF – Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldum. Halen İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam ediyorum. Eğitim şart 😉 Diğer yandan ısrarlı bir İspanyolca ve bağlama öğrencisi, iflah olmaz meraklı ve darbelere dayanıklı bir yaşam tiryakisiyim 🙂

Rehberlikleri ve destekleri için tüm öğretmen, eğitmen ve rehberlerimin varlıklarına teşekkür ediyorum.

Eğitimini  alıp regresyon çalışmalarımda veya birlikte uyguladığım konular ve teknikler hakkında  şu başlıkları inceleyebilirsiniz:

*Hipnozla ağrı ve acı hakimiyeti *Travma ve Travma Sonrası Stres Bozuklukları *Çocuklarla Regresyon *Vekaleten Regresyon *İleri Enerji Temizliği Teknikleri ve Uzaktan Enerji Temizliği *Hayatlararası Regresyon *Alt kimliklerin entegrasyonu *Kırmızı Çizgilerimiz ve Gölgelerimizin Entegrasyonu *Bağımlılık Çalışmaları *Asi Ruhları Anlamak *Enerjilerin Şamanik Kullanımı *Güç Hayvanlarımızın Tanınması ve İşbirliği *Kuantum Drama (Sistem-Atalar-Durum Dizimi/Sistem Diyalogları) *Erken Dönem Bebek&Çocuk Enerjisiyle Sezgisel Çalışma *Nefes-Yazı/Çizi-Temas ile Regresyon Çalışmasına Destekleyici Yaklaşımlar *NLP *Kuantum Düşünce Tekniği *Terapi Sürecinde Rüyaların Yorumlanması *Temel Psikolojik Yaklaşımlar ve Kuramlar *Sezgiler ve Beden Terapisi *Ruhsal İlk Yardım (Sosyal ve bireysel travma sırasında acil ilk müdahale, yönlendirme, takip) * İçsel Çocuğun İyileştirilmesi ve Entegrasyonu (Inner Child) *Recall Healing ve Total Biyoloji *Yaşlı Psikolojisi ve Stres Yönetimi * Yeni Alman Tıbbı (GNM)

Önemli: Bu sitede yayımlanan yazılar ve paylaşımlar, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir teşhis veya tedavi niteliği taşımaz. 

Görüşmek üzere…

Nermin Uyar

 

Bir cevap yazın