HAKKIMDA

1962, İzmir doğumluyum. İzmir Buca Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Politika ve Çalışma Yönetimi bölümü, İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Para ve Bankacılık Yüksek Lisans, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet Ön-lisans programlarından mezunum.  İstanbul Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını, “Erken Dönem Uyumsuz Şemaların Psikopatolojisinde Şema Terapisi ve Şefkat Odaklı Terapi” konulu projeyle tamamladım. 

Bankacılık, finans ve turizm organizasyon sektörlerinde uzun yıllar çalıştıktan sonra, kurumsal hayat bağlantım Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanı olarak sürüyor.

2006 yılından bu yana KDT ve NLP uygulamacısıyım. 2012 yılından bu yana profesyonel regresyon çalışmalarını sürdürüyorum. Regresyon yöntemi ile ilgili akademik çalışmaları sürdüren ve etik kuralları belirleyen EARTh ve SRTA‘nın profesyonel üyelerindenim. Yine Radianced School‘dan Hayatlararası Regresyon eğitimini aldım. Işık Elçi’nin rehber rüyalar eğitimi sonrasında, 2 yıl boyunca İskender Savaşır’ın Rüyaların Psikanalitik Yorumlama çalışmalarına katıldım.

2012’de Sibirya Kurt şamanlarından Cenk Sertdemir  ile tanıştım. Bir başka şamanik-kozmik tanışmamız da 2015’te Ayşe Nilgün Arıt ile… Hayatımın dönüm noktaları da genellikle başka topraklara ziyaretlerle yaşanmıştır 🙂 Menzil, Nemrut, Salkantai-Machu Pichu, Rajastan- Varanasi, Tuva (Güney Sibirya), Porto- Santiago de Compostela , Urfa-Harran vb.

Ruhumunseyirdefterine yazılarımla not düşüyorum. SRTA kurucusu Andy Tomlinson’ın editörlüğünü yaptığı Transforming The Eternal Soul ( Ebedi Ruhu Dönüştürmek ) isimli kitabı İngilizceden Türkçeye çevirdim. Sık sık yurt içi ve dışında Regresyon Yöntemi ile ilgili toplantı ve eğitim programlarına katılıyorum. 

2016’da Gilbert Renaud’dan Recall Healing eğitimi aldım.  German New Medicine (GNM- Alman Yeni Tıbbı) takipçisiyim. Bu sitenin gönüllü olarak üstlendiğim Türkçe çevirilerini de zaman zaman siteyi ziyaret edip okuyabilirsiniz. Sağlıkta ve iyi olmaya dair bakış açınızı derinden dönüştürebilecek bilgiler var.

Rehberlikleri ve destekleri için tüm öğretmen ve rehberlerimin varlıklarına teşekkür ediyorum.

Önemli: Bu sitede yayımlanan yazılar ve paylaşımlar, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir tıbbi teşhis, tedavi veya tavsiye niteliği taşımaz. 

Görüşmek üzere…

Nermin Uyar

 

Bir cevap yazın