HAKKIMDA

Ruhumun seyir defterinin ilk sayfası İzmir’de 5.9.1962 tarihli. 1984 yılından sonrası İstanbul’da devam ediyor. İzmir Buca Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi yıllarım, hem melankolik hem de savaşçı yanıma harikulade anılar bıraktı. 1983’te çalışmaya başladığımda bankacılık sektörünün detaylarda boğulma alışkanlığı Başak ruhuma çok iyi gelmişti.

1996’da bankacılık sektöründen kopma zamanım gelmişti ama bu kararı bir türlü veremiyordum. Hayatın hazırladığı sürpriz bir paket yardımıyla, Kazdağları Mıhlı çayı şelalesinde bu kararı verdim. O günlerde hamile olduğumu da fark ettim. Bir yıl sonra ikinci hamilelik ve çocuklarla birlikte büyüdüğüm harika bir üç yıl…

2000 yılında turizm sektöründe çalışmaya başladığımda ruhumun gezgin yanını bol bol beslemeye zamanım oldu. 2004’te bilinmeze doğru çıktığım ve doğu illerimizden döndüğüm gezi, yeni bir dönemecin habercisiydi. 2005 yılında tanıştığım Kuantum Düşünce Tekniği bilgisi, o zamana kadar edindiğim tüm bilimsel ve felsefi bilgiyi bir bütün olarak özetlememe yardımcı oldu. O yıl, 1983’te yola çıktığım hayat arkadaşımla farklı yollarda yürümeye karar verdik. 2006 yılında KDT Uygulamacısı olarak Kuantum Düşünce ve Yaşam Merkezi’nden mezun oldum. Bu sırada rüyalarla ilgili hem şamanik uygulamalara hem de sembolik yorumlama yöntemlerine ilgi duydum. Rüya günlüğü tutma alışkanlığım, Işık Elçi (Tanrıdan Geleni Söyle) aracılığıyla ruhumun kendini bana anlatmasına yardımcı olmak üzere hayatıma girdi.  NLP Uygulamacılığı eğitimini de bitirmiştim.

Bir yandan KDT ve NLP Uygulamaları yaparken, diğer yandan benim için iki önemli geziyi tamamladım. Biri İnka yürüyüşü ( Salkantai Mountain çıkışı-Macchu Picchu Peru&Şili )  diğeri ise  Hindistan-Rajastan bölgesi ve elbette Varanasi-Ganj nehri ziyareti.

2008 yılında Diba Ayten Yılmaz ve regresyon çalışmalarıyla tanıştım. 2012 yılı Nisan ayında Radianced Eğitim Okulu’ndan Regresyon Terapisti olarak  mezun oldum. Dünyada regresyon terapisi ile ilgili akademik çalışmaları sürdüren ve bu konuyla ilgili olarak etik kuralları belirleyen EARTh ve SRTA‘nın profesyonel üyelerindenim. Yine Diba’dan Hayatlararası Regresyon eğitimini aldım. Bu konudaki öğrenciliğim devam ediyor.

2012 yazında Sibirya Kurt şamanlarından Cenk Sertdemir ve bir grup arkadaşımızla köklerimize doğru bir yolculuğa  çıktık. Tuva Cumhuriyeti topraklarında şaman geleneklerine ve yaşamın sade, basit ve doğal haliyle algılanıp yaşandığına tanık olduk. Günümüzde daha çok Çin merkezli bilinen ve özünde Türk bilgisi ve geleneğine dayalı şamanik uygulamalara tanıklık ettik. Atalarımızla köklerimizi buluşturarak, gökle yer arasında var olan her şeyle de bütünleşmenin, daha doğrusu bütün olduğumuzu bir kez daha fark etmenin gücü içimize yerleşti. Bir başka şamanik-kozmik tanışmamız da Ayşe Nilgün Arıt ile 😉 

Ruhumun seyir defterine yazılarımla not düşüyorum. SRTA kurucusu Andy Tomlinson’ın editörlüğünü yaptığı Transforming The Eternal Soul ( Ebedi Ruhu Dönüştürmek ) isimli kitabı İngilizceden Türkçeye çevirdim. Sık sık yurt içi ve dışında Regresyon Terapisi ile ilgili toplantı ve eğitim programlarına katılıyorum. 

Son olarak Recall Healing eğitimi ve bu sayede tanıştığım German New Medicine (GNM- Yeni Alman Tıbbı) çalışmalarını sürdürüyorum. Hayat boyu öğrenme hevesimle 2018 yılında AÖF – Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldum. Eğitim şart 😉 Diğer yandan ısrarlı bir İspanyolca ve bağlama öğrencisi, iflah olmaz meraklı ve darbelere dayanıklı bir yaşam tiryakisiyim 🙂

Önemli bir uyarı: Bu sitede yayımlanan yazılar ve paylaşımlar, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir teşhis veya tedavi niteliği taşımaz. 

Rehberlikleri ve destekleri için tüm öğretmen, eğitmen ve rehber varlıklara teşekkür ediyorum.

Eğitimini  alıp regresyon çalışmalarımda veya birlikte uyguladığım konuları şöyle sıralayabilirim:

*Hipnozla ağrı ve acı hakimiyeti *Çocuklarla Regresyon *Vekaleten Regresyon *İleri Enerji Temizliği Teknikleri ve Uzaktan Enerji Temizliği *Hayatlararası Regresyon *Alt kimlik ve benlik entegrasyonu *Kırmızı Çizgilerimiz ve Gölgelerin Entegrasyonu *Bağımlılık Çalışmaları *Asi Ruhları Anlamak *Enerjilerin Şamanik Kullanımı *Güç Hayvanlarımızın Tanınması ve İşbirliği *Kuantum Drama (Sistem-Atalar-Durum Dizimi) *Erken Dönem Bebek&Çocuk Enerjisiyle Sezgisel Çalışma *Nefes-Yazı/Çizi-Temas ile Regresyon Çalışmasına Destekleyici Yaklaşımlar * NLP * Kuantum Düşünce Tekniği *Rüyaların Psikanalitik  Yorumu  ve Rehber Rüyalar *Temel Psikolojik Yaklaşımlar ve Teoriler *Sezgiler ve Beden Terapisi *Ruhsal İlk Yardım (Sosyal ve bireysel travma sırasında ilk müdahale, yönlendirme, takip) * İçsel Çocuğun İyileştirilmesi ve Entegrasyonu *Recall Healing ve Total Biyoloji *Yaşlı Psikolojisi ve Stres Yönetimi * Yeni Alman Tıbbı (GNM)

Görüşmek üzere…

Nermin Uyar

 

Bir cevap yazın