MERAK EDİLENLER

* Regresyon çalışması sırasında hipnoz uyguluyor musunuz?

Hayır, bu çalışma sırasında hipnoz uygulanmıyor. İçimize dönmek için, hafif bir trans düzeyi bu çalışma için yeterli. Sanki sürükleyici bir kitaba dalıp gitmişsiniz gibi.

* Sorunumu çözmek için kaç çalışma yapmam gerekir ?

Her bireyin, dolayısıyla çalışmanın kendine özgü koşulları var. Sorunun kaynağının niteliği, danışanın bu sorunu çözme ve iyileşme-iyi olma-iyilikte olma isteği, danışanın kendi sorununu çözmek üzere içtenlikle sorumluluk alması, karşılıklı güvene dayalı işbirliği içerisinde olması gibi unsurlar çalışma sayısını da belirler. İlk çalışmanın sonunda çalışma sayısına ve zamanlamasına danışanla birlikte karar veririz.

* Bir regresyon çalışması ne kadar sürüyor?

Genel olarak 2-3 saat arasında bir süreye ihtiyacımız oluyor. Davetsiz enerjilerin temizlenmesi için yapılan çalışma daha kısa sürmekle birlikte hemen ardından genellikle regresyon çalışmasına geçilebildiğinden ortalama süre yine aynıdır. Hayatlararası regresyon çalışması ise en az ortalama 3 saat sürüyor.

* Regresyon çalışmalarının diğer şifa yöntemlerinden farkı nedir?

Danışmanlık alan kişinin kendi hayatını yaratırken üstlendiği sorumluluğu farkedip, bu sorumluluğuna sahip çıkması ve gerekli adımları atmak için özünden gelen gücünü kullanmaya karar vermesidir. Bu çalışmada danışan aktiftir, gerekli eylemlerin ne olduğunu görür ve kendini sıkışmış hissettiği noktadan kendi özgür iradesiyle adım atarak çıkar. Şifaya yönelik dönüşüm bu noktada gerçekleşir. Diğer yandan, farkında olmadığımız bir çok geçmiş yaşantıya dayalı anıların zihin ve bedende bloke olmuş enerjisi de bu çalışma sırasında açığa çıkıp dönüştüğü için, rahatlama ve çözüm daha derin düzeyde gerçekleşiyor.

* Geçmişi değiştiriyor muyuz? O zaman ben, ben olmaktan çıkıyor muyum? Anılarım siliniyor mu?  Geçmişi hiç yaşamamış gibi mi oluyorum?

Regresyon çalışmasında ister bir geçmiş yaşam anısı, ister şimdiki yaşamın geçmişte yaşanmış bir olayı hakkında kaydedilmiş anısı olsun, silinen bir kayıt yok! Üzerinde çalıştığımız şey; bu anılar nedeniyle zihnimize, bedenimize ve ruhumuza takılı kalmış ve bizi bugün, şimdiki anda rahatsız eden, tam olarak kendimizi gerçekleştirmeye engel olan, fiziksel veya ruhsal hastalıklar, bozukluklar olarak kendini gösteren, insanlarla- parayla- tanrıyla- sevgiyle- kendimizle- ailemizle- atalarımızla- geçmiş ve geleceğimizle ilişkimizde sorun yaratan durumların duygusal, bedensel ve zihinsel yükleri… Bunlar temizlendiğinde, yeni bir bakış açısıyla hayatı ve her şeyle bağlantımızı yeniden anlamlandırabiliyorsunuz. O zaman da “sorun” olarak görünen durum, farklı bir pencereden farklı bir görüntü sunuyor. Bu çalışmada fiziksel-duygusal-enerji belleğinde yer alan çarpık-bozuk-yanıltıcı izlenimler de çözümleniyor.

* Regresyon çalışması hangi konularda işe yarıyor ?

Hayatınızda sizi memnun etmeyen, üzen, sıkan, yoran hemen her konu diyebilirim. Tırnak yeme alışkanlığınızdan, topluluk önünde konuşamamaya, fobilerden panik atağa, psikosomatik rahatsızlıklardan hayatın anlamsızlığına takılı kalmaya, ilişki sorunlarından uyku düzensizliğine, bağımlılıklardan kabuslar ve karabasanlara kadar değişen konularda.

*Kimler için uygun?

Doğrudan iletişim kurulabilecek her yaş grubu için uygun. Ancak örneğin bebekler  veya konuşamayan oyun çocukları için enerji temizliği ve enerji alanına temasla çalışma yapılabilirken, yetişkin olup doğrudan çalışılamayacak olan bazı durumlarda vekaleten regresyon çalışması yapılabiliyor.

* Çalışma öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler neler?

Dinlendirici bir uyku gerekli. Çalışma öncesi 2 gün ve gece boyunca alkol alınmaması, varsa alınan uyku verici, sakinleştirici-düzenleyici ilaçların alınmaması, çalışma öncesi ve sonrası gece yorucu bir sosyal etkinlikten kaçınılması bu çalışmanın verimliliği açısından çok önemli. Hafif bir karın tokluğu çalışma boyunca size gereken enerjiyi de sağlayacaktır. EN ÖNEMLİSİ, KENDİNİZE VE HAYATA DAİR TÜM ÖN YARGILARINIZI, TÜM KOŞULLANMALARINIZI BIRAKIP, KALBİNİZİ KENDİNİZE VE İYİ OLMAYA AÇMANIZDIR 🙂

Çalışma sonrasında da günün geri kalanını mümkünse sakin geçirmenizi, açık havada yürüyüş yapmanızı, çalışmanın enerjisinin üzerinizde dengelenmesine izin vermenizi, bol su içmenizi, ağır yemekler ve alkolden uzak durmanızı öneririm. 

* Danışanlarımla tüm çalışmalar dürüstlük  ve  içtenlikle gerçekleştirilir. Bu çalışmalar hiç bir şekilde tıbbi tedavi yerine geçmez. 

 

Bir cevap yazın